У Средњој школи „Младост“ данас је одржано предавање на тему безбедности у саобраћају када су у питању двоточкаши. Предавање су одржали представници Министарства унутрашњих послова из Петровца на Млави, заменик командира мајор Марко Панић, школски полицајац Петровић Златиша, полицијски службеник Нешић Анђела и Кристина Пауновић, саобраћајни полицајац Милановић Немања а присуствовали су ученици и професори.
Циљ предавања био је подизање свести о важности поштовања саобраћајних прописа, коришћењу заштитне опреме и одговорном понашању у саобраћају. Кроз практичне примере и разговор, учесници су имали прилику да стекну нова знања о безбедном учешћу у саобраћају.
Овакве активности представљају важан корак у едукацији младих и развоју саобраћајне културе, са циљем стварања безбеднијег окружења за све учеснике у саобраћају.